Een hack van de Microsoft Exchange servers heeft ervoor gezorgd dat de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) de afgelopen weken 75 meldingen over datalekken heeft binnengekregen. Er wordt gevreesd dat veel datalekken nog niet zijn opgemerkt. Wij vertellen je meer over deze lekken én de mailboxen bij De Webmakers.
De meldingen zijn binnengekomen van organisaties die gebruik maken van de Microsoft Exchange server om mail binnen te krijgen en te verzenden. Hackers hebben via kwetsbaarheden in de beveiliging toegang gekregen tot een aantal servers waardoor gegevens gelekt kunnen worden.
De hackers stelen data en installeren hun eigen software. Daarom kunnen de hackers zelfs na het oplossen van een beveiligingslek nog toegang krijgen tot de server en deze platleggen.
Het AP vreest dat er nog meer lekken zijn dan dat er doorgegeven zijn. Zij roepen daarom op om je systeem te (laten) controleren in de hoop een datalek zo snel mogelijk te verhelpen. Microsoft bracht namelijk op 2 maart updates uit die nieuw ontdekte lekken in Exchange servers moet verhelpen. 9/10 servers zijn hierna geüpdatet, waardoor wordt gevreesd dat de rest van de servers geïnfecteerd zijn.
De Webmakers leveren geen Microsoft Exchange mailboxen waardoor je bij De Webmakers geen gevaar loopt. Wij maken namelijk gebruik van IMAP en POP-mailboxen die niet gevoelig zijn voor deze hack. Meer weten?
- Piloot Koen
Schrijf je in voor de nieuwsbrief en ontvang elke maand een overzicht van onze nieuwste blogberichten.